Kedves Kismamák!
Összeállítottam, hogy szerintem mi az amit feltétlenül szükséges beszerezni a baba érkezése előtt, mi az amiből legyen egy db biztos ami biztos alapon, mi az amit ráértek akkor megvenni, amikor már megérkezett a baba és felmerül az adott dolog hiánya és mi az amit felesleges megvenni, inkább bérelni érdemes.
Számomra egyszerre volt kellemesen bizsergető érzés és stressz a babafelszerelés összeállítása. A fészekrakó ösztön nem városi legenda! Igenis létezik és nem lehet figyelmen kívül hagyni. Be KELL szerezni a szükséges dolgokat. Hm… A szükségeseket… De mi a szükséges? A babafelszerelés a legnagyobb üzlet, minden IS van. Azt gondolom nehéz piaci rést találni ezen a területen. Már mindent kitaláltak ami egy babának kell(het), vagy megkönnyíti a szülők dolgát. Épp emiatt olyan nehéz eldönteni mi kell és mi felesleges. Kicsit ez is olyan, mint az eldobható pelenkák hatalmas választéka (csak hogy kicsit hazabeszéljek 🙂 ), nem minden babának ugyanaz a jó.
Lássuk mi az ami feltétlenül kell, minden babának:
- kiságy és bele ágynemű (2-3 váltás), fejvédő (1-2 váltás)
- pelenkázó (Ez lehet egyben egy komód is, mely alkalmas ruhatárolásra.)
- babakád és állvány (utóbbi csak akkor, ha nincs rá lehetőség, hogy valamilyen bútordarabra stabilan felhelyezzétek a kádat)
- kifogó kendő 2 db (legjobb ami a textilpelenka anyagából van, de a cuki kapucnisok is tökéletesek)
- babakocsi (Jó esetben ez egyben alkalmas autós hordozásra is, hiszen a mózeskosarat is be lehet kötni a biztonsági övvel, illetve a hordozót is.)
- autósülés (Abban az esetben, ha nem alkalmasak rá a babakocsi elemei.)
- bébiőr (Míg a légzésfigyelő megvásárlása beállítottság kérdése, addig a bébiőr nem. Nem ülhetsz a baba felett őrző szemeidet le nem véve róla 0-24-ben. Időnként szólít a kötelesség, lezuhanyoznál, hajat mosnál, ülve ennél… 😀 és hidd el, nem tudod nyugodtan megtenni ezeket, ha nincs valamid, amivel legalább hallod a bébit, hogy éppen elvan, vagy kellesz.)
- lázmérő és vízhőmérő
- baba körömvágó olló
- babakesztyű (legalább egy darab, mert tényleg penge éles a körmük)
- köldökcsonk ápoláshoz fültisztító pálcika, vattakorong, gyógyszertári alkohol, hintőpor
- 1 db játszócumi
- 1 db cumisüveg
- textil pelenka (15-20 db)
- mini törölköző (10-15 db, mindenre jó, nyálat, bukit törölni, pelusozás közbeni pisiszökőkút ellen pajzsnak)
- orrszívó (A vélemények eltérnek, hogy melyik a legjobb. Nem mindig a legdrágább a legmegfelelőbb. Nekünk a porszívóra csatlakoztathatóból is a legolcsóbb vált be.)
Ami bizonyos esetekben kell egy babának:
(Van ami csak akkor derül ki, amikor már megérkezett a bébi és megismeritek az igényeit. Hiszen ő egy teljesen egyedi személyiség lesz. 🙂 )
- Ha eldobható pelust fogsz használni:
-
- Pelenka (Lehetőleg Szívemalól pelenkaválogatás, hogy olcsóbban, gyorsabban és praktikusabban tudd kitapasztalni, melyik pelenkamárka illik a babád alkatára legjobban. 🙂 )
- Pelenka kuka, hozzá való zsákkal (ez tényleg fontos, ha nem akartok álló nap pisi-kaki szagban pácolódni)
- Ha mosipelusozni fogsz:
- pelenka külsők, betétek,
- mosózsák
-
- fedeles kuka (Előáztatáshoz. Akár kettőt is beszerzehetsz, ha a pelus külsőket és a betéteket külön tervezed áztatni és gyűjteni a mosásig.)
- marhaepe szappan, mosódió, mosószóda, természetes folteltávolítók és fertőtlenítőszerek.
- Néhány eldobható pelenkára szükség lesz a kezdeti időszakban.
- A Szívemalól mosipelus kipróbáló csomagja sajnos újszülöttnek nem való, mert az újszülött egy speciális kategória a mosható pelenkákon belül. De ha már elérte a 7 kg-ot a baba és akkor szeretnél váltani eldobhatóról moshatóra, akkor a Natural Pack csomaggal jársz legjobban.
- Ha szoptatsz:
-
- anyatej tároláshoz alkalmas dobozok, vagy zacskók 8-10 db minimum
- szopipárna és szoptatós fotel (Ez inkább anyuka kényelmét szolgálja, mégis fontos. Ha van rá keret, érdemes beszerezni.)
- mellszívó (A manuálisak nem vészesen drágák, de ha elektromosban gondolkodsz, akkor bérelni érdemesebb.)
- melltartóbetét
- mellbimbó ápoló krém
- Ha tápszeres a baba:
-
- még több cumisüveg (Az akár naponta nyolcszori etetésnél jól jön, ha van legalább 6-8 cumisüveg, hogy ne kelljen gyakran mosogatni és sterilizálni, mert ezek időigényes tevékenységek.)
- üvegmosó kefe (Ha még nincs ilyen otthon.)
- cumisüveg sterilizáló (Csak tápszeres baba esetében tartom feltétlenül szükséges darabnak, mert ha csak ritkán kell a cumisüveg, akkor egy kifőzéssel is megoldható a fertőtlenítése.)
- cumisüveg melegítő (Ami később is használatban marad a bébiételek melegítéséhez.)
- Még több játszócumi (Ha a baba elfogadja, megszereti és igényli, akkor kb mindenhol legyen cumi, hogy vész esetén bárhol a kezetek ügyébe kerüljön egy.)
Bérelni érdemesebb:
- Babamérleg
- Mellszívó
- Légzésfigyelő
Ami nem feltétlenül szükséges, de gyakran nagyon jól jön és még nem az „úri huncutság” kategóriába tartozik:
- hordozó (csatos, kendő, rugalmas, stb.)
- pihenőszék (Lehetőleg 2-3 állású legyen, az sem baj, ha rezeg-mozog, zenél.)
- járóka, vagy babakarám
- babafészek
Legyen bárhogy is, nyugtasson meg benneteket a tudat, hogy minden gyorsan beszerezhető, szóval ha bármi kimarad, még aznap pótolhatjátok, amikor felmerül rá az igény. Nagy baj nem lehet, mert örök igazság, hogy egy bébinek az első időkben tényleg az anya állandó közelsége és sok érintés, puszi, szeretet kell. Minden más csak kényelmi extra.
Remélem, hogy hasznosnak találjátok a gyűjteményt!
Üdv,
Merci